FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Doświadczenie i lata spędzone ze szkłem, pozwoliły nam lepiej poznać potrzeby klientów i rozbudowywać firmę o potrzebne na rynku segmenty branży szklarskiej(szklanej). Doświadczenie i lata spędzone ze szkłem

Jakie wybrać szkło między meblami kuchennymi?

Najczęściej rozważamy lakierowane szkło jednolite czyli lacobel lub nadruk UV.

W kuchni lepiej sprawdzają się szkła błyszczące, o łatwo zmywalnej powierzchni.

Szkło matowe wygląda równie efektownie, ale jest trudniejsze do utrzymania czystości w warunkach kuchennych.

Szkło hartowane zalecamy przynajmniej za kuchenką elektryczną i gazową koniecznie jest hartowane ze względu na skoki temperatury, które mogą spowodować pęknięcie szyby.

Montaż szklanej tafli zamiast płytek pozwala nam na uzyskanie gładkiej powierzchni bez fug.

Jak samodzielnie zamontować szkło lacobel/nadruk UV między meblami kuchennymi lub lustro w łazience?

Kluczem prawidłowego montażu szkła jest dokładny pomiar. To już połowa sukcesu. Posiadamy automatyczny stół do cięcia szkła, oraz maszyny CNC (sterowane numerycznie) co razem zapewnia perfekcyjne utrzymanie wymiarów szkła i otworów.

Zalecamy montaż na kleju silikonowym o neutralnym systemie utwardzania - jest to rozwiązanie bezpieczne w użytkowaniu, bez widocznych mocowań, a neutralność produktu niweluje możliwość powstania odbarwień. Aplikujemy pionowe pasy, o średnicy 5-8 mm (w przypadku nierównego podłoża nieco grubsze), co około 10-12cm. Aby zapewnić dobre powierzchnia klejenia musi być odtłuszczona. Zazwyczaj czas schnięcia nie przekracza 24 godzin. Większe tafle wymagają w tym czasie podparcia.

Rozbiła mi się szyba w oknie\drzwiach itp.

W takiej sytuacji mamy kilka możliwości rozwiązania tego problemu :

A) można zamówić szybę i samodzielnie zamontować (najtańsza i najszybsza wersja)

B) można przywieźć drzwi\okno do nas, a my zajmiemy się wymianą szyby, określimy koszt i szacowany czas potrzebny na wymianę szyby.

C) można zamówić pomiar i montaż w domu.

Czy można przyciąć hartowaną szybę?

Niestety, szkło po hartowaniu nie podlega obróbce. Podczas tego procesu szkło jest rozgrzewane i nagle studzone, co zmienia wewnętrzną budowę szkła - tworzy się siatka wewnętrznych naprężeń i w przypadku utraty małego kawałka siatki, szkło rozpada się na drobne kawałki. Nie istnieje technologia która mogłaby ten proces odwrócić.

Jakie szkło zastosować do kominka?

W drzwiach kominkowych musimy użyć szkła ceramicznego żaroodpornego, trwałego do temperatury 900 stopni (może mieć bezpośredni kontakt z ogniem)

Pod kominek, aby zabezpieczyć drewnianą podłogę możemy użyć szkła hartowanego.
Aby obudować ściany kominka szkłem np. lacobelem, musimy upewnić się, że te ściany są dobrze zaizolowane - szkło hartowane wytrzyma wysoką temperaturę, ale niestety nie wiadomo, jak zachowa się lakier.